HS code 3105: Bitki besin maddeleri olan azot, fosfor ve potasyumun ikisini veya üçünü içeren mineral veya kimyasal gübreler; diğer gübreler; bu fasıldaki ürünlerin tablet veya benzeri şekillerde veya brüt ağırlığı 10 kg.ı geçmeyen ambalajlarda olanları

Heading 3105 is in chapter 31 (Fertilisers) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 19 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 3105.10, 3105.20, 3105.30, 3105.40, 3105.51, 3105.59, 3105.60, 3105.90. Descriptions below are the official Turkish texts.

3105.10Bu fasıldaki ürünlerin tablet veya benzeri şekillerde veya brüt ağırlığı 10 kg.ı geçmeyen ambalajlarda olanları

  • 3105.10.00.11.00 Potasyum sülfat › Ağırlık itibariyle % 52 veya daha az K2O içerenler
  • 3105.10.00.19.00 Potasyum sülfat › Diğerleri
  • 3105.10.00.21.00 Magnezyum sülfat - potasyum sülfat › Ağırlık itibariyle % 30 veya daha az K2O içerenler
  • 3105.10.00.29.00 Magnezyum sülfat - potasyum sülfat › Diğerleri
  • 3105.10.00.31.00 Kalsiyum siyanamid › Ağırlık itibariyle % 25 veya daha az azot içerenler
  • 3105.10.00.39.00 Kalsiyum siyanamid › Diğerleri
  • 3105.10.00.90.11 Diğerleri › Sıvı gübreler
  • 3105.10.00.90.19 Diğerleri › Diğerleri

3105.20Bitki besin maddeleri olan azot, fosfor ve potasyumun üçünü birden içeren mineral veya kimyasal gübreler

  • 3105.20.10.00.00 Kuru madde üzerinden nitrogen oranı ağırlıkça %10'u geçenler
  • 3105.20.90.00.00 Diğerleri

3105.30Diamonyum hidrojenortofosfat (diamonyum fosfat)

  • 3105.30.00.00.00 Diamonyum hidrojenortofosfat (diamonyum fosfat)

3105.40Amonyum dihidrojenortofosfat (monoamonyum fosfat) ve bunun diamonyum hidrojenortofosfat (diamonyum fosfat) la karışımları

  • 3105.40.00.00.11 Amonyum dihidrojenortofosfat (monoamonyum fosfat)
  • 3105.40.00.00.12 Monoamonyum fosfat ile diamonyum fosfatın birbirleriyle karışımları

3105.51Bitki besin maddeleri olan azot ve fosforun ikisini de içeren diğer mineral veya kimyasal gübreler › Nitrat ve fosfat içerenler

  • 3105.51.00.00.00 Nitrat ve fosfat içerenler

3105.59Bitki besin maddeleri olan azot ve fosforun ikisini de içeren diğer mineral veya kimyasal gübreler › Diğerleri

  • 3105.59.00.00.11 Kuru anhidrit ürün üzerinden, içindeki azot miktarı ağırlık itibariyle %10 veya daha fazla olanlar
  • 3105.59.00.00.19 Diğerleri

3105.60Bitki besin maddeleri olan fosfor ve potasyumun ikisini de içeren mineral veya kimyasal gübreler

  • 3105.60.00.00.00 Bitki besin maddeleri olan fosfor ve potasyumun ikisini de içeren mineral veya kimyasal gübreler

3105.90Diğerleri

  • 3105.90.20.00.00 Kuru anhidrit ürün üzerinden, içindeki azot miktarı ağırlık itibariyle % 10'u geçenler
  • 3105.90.80.00.00 Diğerleri

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 31

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp