HS code 4002: Sentetik kauçuk veya sıvı yağlardan türetilen taklit kauçuk (ilk şekillerde veya levha, tabaka, şerit halinde) ; 40.01 pozisyonundaki herhangi bir ürünün bu pozisyondaki herhangi bir ürünle olan karışımları (ilk şekillerde veya levha, tabaka, şerit halinde)

Heading 4002 is in chapter 40 (Rubber and articles thereof) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 19 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 4002.11, 4002.19, 4002.20, 4002.31, 4002.39, 4002.41, 4002.49, 4002.51, 4002.59, 4002.60, 4002.70, 4002.80, 4002.91, 4002.99. Descriptions below are the official Turkish texts.

4002.11Stiren-butadien kauçuk (SBR); karboksilenmiş stiren-butadien kauçuk (XSBR) › Lateks şeklinde

  • 4002.11.00.00.00 Lateks şeklinde

4002.19Stiren-butadien kauçuk (SBR); karboksilenmiş stiren-butadien kauçuk (XSBR) › Diğerleri

  • 4002.19.10.00.00 Emilsiyon polimerizasyonu ile üretilen stiren-butadien kauçuk (E-SBR) (balyalar halinde)
  • 4002.19.20.00.00 Solisyon polimerizasyonu ile üretilen stiren-butadien-stiren blok kopolimerleri (SBS termoplastik elostomerler) (granül, parça veya toz halinde)
  • 4002.19.30.00.00 Solisyon polimerizasyonu ile üretilen stiren-butadien kauçuk (E-SBR) (balyalar halinde)
  • 4002.19.90.00.00 Diğerleri

4002.20Butadien kauçuk (BR)

  • 4002.20.00.00.00 Butadien kauçuk (BR)

4002.31İzobüten-izopren (bütil) kauçuk (IIR); halojenli izobüten -izopren kauçukları (CIIR veya BIIR) › İzobüten - İzopren (butil) kauçuk (IRR)

  • 4002.31.00.00.00 İzobüten - İzopren (butil) kauçuk (IRR)

4002.39İzobüten-izopren (bütil) kauçuk (IIR); halojenli izobüten -izopren kauçukları (CIIR veya BIIR) › Diğerleri

  • 4002.39.00.00.00 Diğerleri

4002.41Kloropren (klor butadien) kauçuk (CR) › Lateks şeklinde

  • 4002.41.00.00.00 Lateks şeklinde

4002.49Kloropren (klor butadien) kauçuk (CR) › Diğerleri

  • 4002.49.00.00.00 Diğerleri

4002.51Akrilonitril - butadien kauçuk (NBR) › Lateks şeklinde

  • 4002.51.00.00.00 Lateks şeklinde

4002.59Akrilonitril - butadien kauçuk (NBR) › Diğerleri

  • 4002.59.00.00.00 Diğerleri

4002.60İzopren kauçuk (IR)

  • 4002.60.00.00.00 İzopren kauçuk (IR)

4002.70Etilen - propilen - konjuge olmamış dien kauçuk (EPDM)

  • 4002.70.00.00.00 Etilen - propilen - konjuge olmamış dien kauçuk (EPDM)

4002.8040.01 Pozisyonundaki ürünlerin bu pozisyondaki ürünlerle olan karışımları

  • 4002.80.00.00.00 40.01 Pozisyonundaki ürünlerin bu pozisyondaki ürünlerle olan karışımları

4002.91Diğerleri › Lateks şeklinde

  • 4002.91.00.00.00 Lateks şeklinde

4002.99Diğerleri › Diğerleri

  • 4002.99.10.00.00 Plastik maddelerin katılmasıyla değişikliğe uğrayan ürünler
  • 4002.99.90.11.00 Diğerleri › Her nevi nakil vasıtası iç ve dış lastiği imal ve yenilenmesinde (sırt geçirme işinde) kullanılacak olanlar
  • 4002.99.90.19.00 Diğerleri › Diğerleri

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 40

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp