HS code 9401: Oturmaya mahsus mobilyalar ( 94.02 pozisyonundakiler hariç) (yatak haline getirilebilir türden olsun olmasın) ve bunların aksam ve parçaları

Heading 9401 is in chapter 94 (Furniture, bedding, lighting and prefabricated buildings) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 25 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 9401.10, 9401.20, 9401.31, 9401.39, 9401.41, 9401.49, 9401.52, 9401.53, 9401.59, 9401.61, 9401.69, 9401.71, 9401.79, 9401.80, 9401.91, 9401.99. Descriptions below are the official Turkish texts.

9401.10Hava taşıtlarında kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalar

  • 9401.10.00.10.00 Sivil hava taşıtlarında kullanılmaya mahsus olanlar (deriyle kaplanmamış)
  • 9401.10.00.90.00 Diğerleri

9401.20Motorlu taşıtlarda kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalar

  • 9401.20.00.00.00 Motorlu taşıtlarda kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalar

9401.31Yüksekliği ayarlanabilen oturmaya mahsus döner koltuk ve sandalyeler › Ahşap olanlar

  • 9401.31.00.00.00 Ahşap olanlar

9401.39Yüksekliği ayarlanabilen oturmaya mahsus döner koltuk ve sandalyeler › Diğerleri

  • 9401.39.00.00.00 Diğerleri

9401.41Yatak haline getirilebilen oturmaya mahsus mobilyalar (kamp veya bahçede kullanılanlar hariç) › Ahşap olanlar

  • 9401.41.00.00.00 Ahşap olanlar

9401.49Yatak haline getirilebilen oturmaya mahsus mobilyalar (kamp veya bahçede kullanılanlar hariç) › Diğerleri

  • 9401.49.00.00.00 Diğerleri

9401.52Kamış, sepetçi söğüdü, bambu veya benzeri maddelerden oturmaya mahsus mobilyalar › Bambudan

  • 9401.52.00.00.00 Bambudan

9401.53Kamış, sepetçi söğüdü, bambu veya benzeri maddelerden oturmaya mahsus mobilyalar › Hintkamışından

  • 9401.53.00.00.00 Hintkamışından

9401.59Kamış, sepetçi söğüdü, bambu veya benzeri maddelerden oturmaya mahsus mobilyalar › Diğerleri

  • 9401.59.00.00.00 Diğerleri

9401.61Ahşap iskeletli oturmaya mahsus diğer mobilyalar › İçleri doldurulmuş, kaplanmış olanlar

  • 9401.61.00.00.11 Çocuklar için olanlar
  • 9401.61.00.00.19 Diğerleri

9401.69Ahşap iskeletli oturmaya mahsus diğer mobilyalar › Diğerleri

  • 9401.69.00.00.11 Çocuklar için olanlar
  • 9401.69.00.00.19 Diğerleri

9401.71Metal iskeletli oturmaya mahsus diğer mobilyalar › İçleri doldurulmuş, kaplanmış olanlar

  • 9401.71.00.00.11 Çocuklar için olanlar
  • 9401.71.00.00.19 Diğerleri

9401.79Metal iskeletli oturmaya mahsus diğer mobilyalar › Diğerleri

  • 9401.79.00.00.11 Çocuklar için olanlar
  • 9401.79.00.00.19 Diğerleri

9401.80Oturmaya mahsus diğer mobilyalar

  • 9401.80.00.00.11 Çocuklar için olanlar
  • 9401.80.00.00.19 Diğerleri

9401.91Aksam ve parçalar › Ahşap olanlar

  • 9401.91.10.00.00 Hava taşıtlarında kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalara ait olanlar
  • 9401.91.90.00.00 Diğerleri

9401.99Aksam ve parçalar › Diğerleri

  • 9401.99.10.00.00 Hava taşıtlarında kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalara ait olanlar
  • 9401.99.20.00.00 Motorlu taşıtlarda kullanılan türden oturmaya mahsus mobilyalara ait olanlar
  • 9401.99.80.00.00 Diğerleri

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 94

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp