HS code 8544: İzole edilmiş (emaye kaplanmış veya anodize edilmiş olanlar dahil) teller, kablolar (koaksiyel kablolar dahil) ve diğer izole edilmiş elektrik iletkenler (bağlantı parçaları ile teçhiz edilmiş olsun olmasın); tek tek kaplanmış liflerden oluşan fiber optik kablolar (bağlantı parçalarıyla veya elektrik iletkenleri ile teçhiz edilmiş olsun olmasın)

Heading 8544 is in chapter 85 (Electrical machinery and equipment, sound and image devices) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 20 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 8544.11, 8544.19, 8544.20, 8544.30, 8544.42, 8544.49, 8544.60, 8544.70. Descriptions below are the official Turkish texts.

8544.11Bobin telleri › Bakırdan olanlar

  • 8544.11.10.00.00 Verniklenmiş veya emaye kaplanmış
  • 8544.11.90.00.00 Diğerleri

8544.19Bobin telleri › Diğerleri

  • 8544.19.00.00.00 Diğerleri

8544.20Koaksiyel kablolar ve diğer koaksiyel elektrik iletkenleri

  • 8544.20.00.00.00 Koaksiyel kablolar ve diğer koaksiyel elektrik iletkenleri

8544.30Ateşleme bujilerine mahsus kablo bağlantı takımları; taşıtlarda, uçaklarda veya gemilerde kullanılan türden diğer kablo bağlantı takımları

  • 8544.30.00.00.00 Ateşleme bujilerine mahsus kablo bağlantı takımları; taşıtlarda, uçaklarda veya gemilerde kullanılan türden diğer kablo bağlantı takımları

8544.42Gerilimi 1000 V.u geçmeyen diğer elektrik iletkenleri › Bağlantı parçaları takılmış olanlar

  • 8544.42.10.00.00 Telekomünikasyonda kullanılan türde olanlar
  • 8544.42.90.00.11 Diğerleri › Güneş (solar) panelleri için bağlantı kutuları (junction box)
  • 8544.42.90.00.19 Diğerleri › Diğerleri

8544.49Gerilimi 1000 V.u geçmeyen diğer elektrik iletkenleri › Diğerleri

  • 8544.49.20.00.00 Gerilimi 80 V.u geçmeyen, telekominikasyonda kullanılan türde olanlar
  • 8544.49.91.00.00 Diğerleri › Çapı 0,51 mm.yi geçen ayrı bir iletken teli olan kablo ve teller
  • 8544.49.93.11.11 Diğerleri › Diğerleri › Gerilimi 80 V.u geçmeyenler › Toprak ve su altı kabloları (herhangi bir madde ile tecrit edildikten sonra birden fazlasının biraraya getirilerek adi metallerden boru veya şeritlerle teçhiz edilmiş olanları) › Elektrik enerjisi nakli için kablolar
  • 8544.49.93.11.19 Diğerleri › Diğerleri › Gerilimi 80 V.u geçmeyenler › Toprak ve su altı kabloları (herhangi bir madde ile tecrit edildikten sonra birden fazlasının biraraya getirilerek adi metallerden boru veya şeritlerle teçhiz edilmiş olanları) › Diğerleri
  • 8544.49.93.19.11 Diğerleri › Diğerleri › Gerilimi 80 V.u geçmeyenler › Diğerleri › Elektrik enerjisi nakli için kablolar
  • 8544.49.93.19.19 Diğerleri › Diğerleri › Gerilimi 80 V.u geçmeyenler › Diğerleri › Diğerleri
  • 8544.49.95.00.00 Diğerleri › Diğerleri › Gerilimi 80 V.u geçen fakat 1000V.dan az olanlar
  • 8544.49.99.00.00 Diğerleri › Diğerleri › 1000 V.luk gerilim için olanlar

8544.60Gerilimi 1000 V.u geçen diğer elektrik iletkenleri

  • 8544.60.10.00.11 Bakır iletkenli olanlar › Güneş (solar) panelleri için bağlantı kutuları (junction box)
  • 8544.60.10.00.19 Bakır iletkenli olanlar › Diğerleri
  • 8544.60.90.00.00 Diğer tür iletkenli olanlar

8544.70Fiber optik kablolar

  • 8544.70.00.00.00 Fiber optik kablolar

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 85

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp