HS code 2825: Hidrazin ve hidroksilamin ve bunların inorganik tuzları; diğer inorganik bazlar; diğer metal oksitler,hidroksitler ve peroksitler

Heading 2825 is in chapter 28 (Inorganic chemicals) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 22 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 2825.10, 2825.20, 2825.30, 2825.40, 2825.50, 2825.60, 2825.70, 2825.80, 2825.90. Descriptions below are the official Turkish texts.

2825.10Hidrazin ve hidroksilamin ve bunların inorganik tuzları

  • 2825.10.00.00.11 Hidrazin ve inorganik tuzları
  • 2825.10.00.00.12 Hidroksilamin ve inorganik tuzları

2825.20Lityum oksit ve hidroksit

  • 2825.20.00.00.00 Lityum oksit ve hidroksit

2825.30Vanadyum oksitleri ve hidroksitleri

  • 2825.30.00.00.11 Vanadyum penta oksit
  • 2825.30.00.00.19 Vanadyumun diğer oksitleri ve hidroksitler

2825.40Nikel oksitleri ve hidroksitleri

  • 2825.40.00.00.00 Nikel oksitleri ve hidroksitleri

2825.50Bakır oksitleri ve hidroksitleri

  • 2825.50.00.00.11 Bakır I oksit ( kırmızı bakır oksit )
  • 2825.50.00.00.12 Bakır II oksit ( siyah bakır oksit )
  • 2825.50.00.00.13 Bakır hidroksitler

2825.60Germanyum oksitleri ve zirkonyum dioksit

  • 2825.60.00.00.11 Germanyum oksitleri
  • 2825.60.00.00.12 Zirkonyum dioksit

2825.70Molibden oksitleri ve hidroksitleri

  • 2825.70.00.00.00 Molibden oksitleri ve hidroksitleri

2825.80Antimon oksitleri

  • 2825.80.00.00.00 Antimon oksitleri

2825.90Diğerleri

  • 2825.90.11.00.00 Kalsiyum oksit,hidroksit ve peroksit › Kalsiyum hidroksit (aşağıda belirtilen partikül formlarında olup kuru ağırlık üzerinden hesaplandığında % 98 veya daha fazla saflıktaki;
  • 2825.90.19.00.11 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Diğerleri › Kalsiyum oksit
  • 2825.90.19.00.12 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Diğerleri › Kalsiyum peroksit
  • 2825.90.19.00.19 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Diğerleri › Diğerleri
  • 2825.90.20.00.00 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Berilyum oksit ve hidroksit
  • 2825.90.40.00.00 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Tungsten oksit ve hidroksitleri
  • 2825.90.60.00.00 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Kadmiyum oksit
  • 2825.90.85.10.00 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Diğerleri › Kalay oksitleri
  • 2825.90.85.90.00 1,3 mikrometreden daha düşük partikül boyuna sahip olup ağırlık itibariyle % 4'den fazla olmayan) › Diğerleri › Diğerleri V. İNORGANİK ASİTLERİN VE METALLERİN TUZLARI VE PEROKSİ TUZLARI

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 28

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp