HS code 8429: Kendinden hareketli buldozerler, angledozerler, greyderler, toprak tesviyesine mahsus makinalar, skreyperler, mekanik küreyiciler, ekskavatörler, küreyici yükleyiciler, sıkıştırma işini tokmaklamak suretiyle yapan makinalar ve yol silindirleri

Heading 8429 is in chapter 84 (Boilers, machinery and mechanical appliances) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 26 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 8429.11, 8429.19, 8429.20, 8429.30, 8429.40, 8429.51, 8429.52, 8429.59. Descriptions below are the official Turkish texts.

8429.11Buldozerler ve angledozerler › Paletli olanlar

  • 8429.11.00.00.11 Buldozerler Adet
  • 8429.11.00.00.12 Angledozerler Adet

8429.19Buldozerler ve angledozerler › Diğerleri

  • 8429.19.00.00.11 Buldozerler Adet
  • 8429.19.00.00.12 Angledozerler Adet

8429.20Greyderler ve toprağın tesviyesine mahsus makinalar

  • 8429.20.00.00.11 Greyderler Adet
  • 8429.20.00.00.12 Toprağın tesviyesine mahsus makinalar Adet

8429.30Skreyperler

  • 8429.30.00.00.00 Skreyperler Adet

8429.40Sıkıştırma işini tokmaklamak suretiyle yapan makinalar ve yol silindirleri

  • 8429.40.10.00.11 Yol silindirleri › Vibratörlü olanlar › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.40.10.00.19 Yol silindirleri › Vibratörlü olanlar › Diğerleri Adet
  • 8429.40.30.00.00 Yol silindirleri › Diğerleri Adet
  • 8429.40.90.00.00 Sıkıştırma işini tokmaklamak suretiyle yapan makinalar Adet

8429.51Mekanik küreyiciler, ekskavatörler ve küreyici yükleyiciler › Önden yüklemeli küreyici yükleyiciler

  • 8429.51.10.10.11 Yer altında kullanılmak üzere özel olarak imal edilmiş küreyici yükleyiciler › Toprağı kazabilenler › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.51.10.10.19 Yer altında kullanılmak üzere özel olarak imal edilmiş küreyici yükleyiciler › Toprağı kazabilenler › Diğerleri Adet
  • 8429.51.10.90.11 Yer altında kullanılmak üzere özel olarak imal edilmiş küreyici yükleyiciler › Diğerleri › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.51.10.90.19 Yer altında kullanılmak üzere özel olarak imal edilmiş küreyici yükleyiciler › Diğerleri › Diğerleri Adet
  • 8429.51.91.00.00 Diğerleri › Paletli yükleyiciler Adet
  • 8429.51.99.10.11 Diğerleri › Diğerleri › Toprağı kazabilenler › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.51.99.10.19 Diğerleri › Diğerleri › Toprağı kazabilenler › Diğerleri Adet
  • 8429.51.99.90.11 Diğerleri › Diğerleri › Diğerleri › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.51.99.90.19 Diğerleri › Diğerleri › Diğerleri › Diğerleri Adet

8429.52Mekanik küreyiciler, ekskavatörler ve küreyici yükleyiciler › Kulesi 360 derece dönebilen makina ve cihazlar

  • 8429.52.10.00.00 Paletli ekskavatörler Adet
  • 8429.52.90.00.11 Diğerleri › Lastik tekerlekli olanlar Adet
  • 8429.52.90.00.19 Diğerleri › Diğerleri Adet

8429.59Mekanik küreyiciler, ekskavatörler ve küreyici yükleyiciler › Diğerleri

  • 8429.59.00.10.11 Toprağı kazabilenler › Beko loder Adet
  • 8429.59.00.10.19 Toprağı kazabilenler › Diğerleri Adet
  • 8429.59.00.90.00 Diğerleri Adet

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 84

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp