HS code 8456: Herhangi bir maddenin aşındırılarak, lazerle, diğer ışın veya foton ışınıyla, ultrasonik, elektro -erozyon, elektro -kimyasal, elektron ışını, ionik ışın veya plazma arkı yöntemleri ile işlenmesine mahsus makina ve aletler, su püskürtmeli kesme makinaları

Heading 8456 is in chapter 84 (Boilers, machinery and mechanical appliances) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 12 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 8456.11, 8456.12, 8456.20, 8456.30, 8456.40, 8456.50, 8456.90. Descriptions below are the official Turkish texts.

8456.11Lazerle, fotonla veya diğer ışın yöntemleri ile çalışanlar › Lazerle çalışanlar

  • 8456.11.10.00.00 Sadece veya esas itibarıyla baskılı devreler, baskılı devre montajları, 85.17 pozisyonuna ait aksamlar veya otomatik bilgi işlem makinalarının üretiminde kullanılan türde olanlar
  • 8456.11.90.00.00 Diğerleri Adet

8456.12Lazerle, fotonla veya diğer ışın yöntemleri ile çalışanlar › Fotonla veya diğer ışın yöntemleri ile çalışanlar

  • 8456.12.10.00.00 Sadece veya esas itibarıyla baskılı devreler, baskılı devre montajları, 85.17 pozisyonuna ait aksamlar veya otomatik bilgi işlem makinalarının üretiminde kullanılan türde olanlar
  • 8456.12.90.00.00 Diğerleri Adet

8456.20Ultrasonik yöntemi ile çalışanlar

  • 8456.20.00.00.00 Ultrasonik yöntemi ile çalışanlar Adet

8456.30Elektro -erozyon yöntemi ile çalışanlar

  • 8456.30.11.00.00 Sayısal kontrollü olanlar › Tel - kesme Adet
  • 8456.30.19.00.00 Sayısal kontrollü olanlar › Diğerleri Adet
  • 8456.30.90.00.00 Diğerleri Adet

8456.40Plazma arkı yöntemi ile çalışanlar

  • 8456.40.00.00.00 Plazma arkı yöntemi ile çalışanlar Adet

8456.50Su jeti kesme makinaları

  • 8456.50.00.00.00 Su jeti kesme makinaları Adet

8456.90Diğerleri

  • 8456.90.00.10.00 Taş, seramik ürünler, beton, amyantlı çimento ve benzeri diğer mineral maddelerin işlenmesine mahsus olanlar
  • 8456.90.00.90.00 Diğerleri Adet

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 84

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp