HS code 9021: Ortopedik cihazlar (koltuk değnekleri, cerrahi kuşaklar ve fıtık bağları dahil); cebireler, gutyerler ve kırıklara mahsus diğer cihazlar; protez organlar; işitme engellilerin işitmesini kolaylaştırmaya mahsus cihazlar ve vücut kusur veya noksanlığını gidermek amacıyla üstte veya elde taşınan veya vücudun içine yerleştirilen diğer cihazlar

Heading 9021 is in chapter 90 (Optical, measuring, checking and medical instruments) of the 2026 Turkish Customs Tariff and has 22 twelve-digit GTİP codes. International HS codes (first 6 digits): 9021.10, 9021.21, 9021.29, 9021.31, 9021.39, 9021.40, 9021.50, 9021.90. Descriptions below are the official Turkish texts.

9021.10Ortopedik veya kırıklara mahsus cihazlar

  • 9021.10.10.00.11 Ortopedik cihazlar › Vücudun şekil ve bozukluklarını önlemeye veya düzeltmeye mahsus cihazlar
  • 9021.10.10.00.12 Ortopedik cihazlar › Çekme ve germe cihazları (traksiyon)
  • 9021.10.10.00.19 Ortopedik cihazlar › Diğerleri
  • 9021.10.90.00.12 Kırıklara mahsus cihazlar › Kemik tespit malzemesi (implantlar) (tıbbi çiviler, tıbbi plaklar dahil) (paslanmaz çelikten),
  • 9021.10.90.00.18 Kırıklara mahsus cihazlar › Diğer cihazlar

9021.21Protez dişler ve bağlantı parçaları › Protez dişler

  • 9021.21.10.00.00 Plastik maddelerden olanlar 100 Adet
  • 9021.21.90.00.00 Diğer maddelerden olanlar 100 Adet

9021.29Protez dişler ve bağlantı parçaları › Diğerleri

  • 9021.29.00.00.00 Diğerleri

9021.31Vücudun diğer suni parçaları › Suni eklemler

  • 9021.31.00.00.00 Suni eklemler

9021.39Vücudun diğer suni parçaları › Diğerleri

  • 9021.39.10.00.00 Protez gözler
  • 9021.39.90.00.11 Diğerleri › İnter-okiler lensler
  • 9021.39.90.00.12 Diğerleri › Kalp kapakçıkları
  • 9021.39.90.00.13 Diğerleri › Diğer uzuv ve organ iç protezleri
  • 9021.39.90.00.14 Diğerleri › Diğer uzuv ve organ dış protezleri
  • 9021.39.90.00.19 Diğerleri › Diğerleri

9021.40İşitme engellilerin işitmesini kolaylaştırmaya yarayan cihazlar (aksam, parça ve aksesuar hariç)

  • 9021.40.00.00.00 İşitme engellilerin işitmesini kolaylaştırmaya yarayan cihazlar (aksam, parça ve aksesuar hariç)

9021.50Kalp pilleri (pacemaker) (aksam, parça ve aksesuar hariç)

  • 9021.50.00.00.11 Dahili kalp pilleri Adet
  • 9021.50.00.00.12 Harici kalp pilleri Adet

9021.90Diğerleri

  • 9021.90.10.00.00 İşitme engellilerin işitmesini kolaylaştırmaya yarayan cihazların aksam, parça ve aksesuarı
  • 9021.90.90.00.13 Diğerleri › Suni uzuvları tamamlayıcı aksam ve parçalar
  • 9021.90.90.00.14 Diğerleri › Görme engelliler için yardımcı elektronik cihazlar
  • 9021.90.90.00.19 Diğerleri › Diğerleri (aksam ve parçalar dahil)

Shipping this product abroad?

Compare UPS, FedEx, DHL, Aramex and PTT prices to 220+ countries without an account. In the Kargobaz panel the HS code field searches this tariff as you type and our assistant suggests the right code for your product.

Other headings in chapter 90

Source: Turkish Customs Tariff 2026 (Ministry of Trade). For information only; the binding classification of a product is made by customs.

We use cookies to improve your experience on our site. They also allow us to analyze user behavior in order to constantly improve the website for you. Site policies can be accessed from Privacy Policy and Cookie Policy links.
Payment Method: Credit Card
Please do not manually close/refresh this page. It will close automatically depending on your transaction process.
Confirm Delete
Are you sure you want to delete this item?
Storage Expiration Warning
Some of the packages in the warehouse may be close to expiry or have expired. Please check your packages.
WhatsApp